آموزش طراحی سایت نان های فلفلی » آشـــپزی به سبـــک الی

 

نان های فلفلی

 

 
مواد لازم:

ارد: 2 پیمانه + 1/4 برای نیاز
خمیر مایه فوری: 2 قاشق چای خوری
شیر: 1/2 پیمانه
اب : 1/4 پیمانه
کره : 2 قاشق غذا خوری  28 گرم
شکر: 2 قاشق چای خوری
نمک : 1/2 قاشق چای خوری
فلفل هالاپینیو: ریز خرد شده 1/2 پیمانه بدون تخم
پنیر چدار رنده شده: 1و 1/4 پیمانه
 پنیر خامه ای  250 گرم

نان های فلفلی

 


طرز تهیه
فلفل ها رو بشورید و شکمشون رو خوب تمیز کنیدو بریزید دور و بعد ریز خرد کنید.اب و کره و شیر رو بزارید روی حرارت تا کره اب بشه و شیر ولرم اما داغ نباشد.
ارد رو همراه خمیر مایه فوری شکر و نمک بریزید داخل میکسر و بهش ترکیب شیر رو اضافه کنید . مخلوط کنید و بعد فلفل های خرد شده رو همراه پنیر اضافه کنید کمی هم بزنید تا پنیر و فلفل با خمیر ترکیب شود. اگر خمیر خیلی چسبناک بود 1/4 پیمانه ارد رو هم اضافه کنید.
روی خمیر رو با سلفون بپوشانید بزارید یک جای گرم تا خمیر ور بیاد و حجم خمیر 2 برابر شود . تقریبا 1-2 ساعت کافی است. می توانید خمیر رو داخل فر قرار بدید و یک قابلمله رو پر از اب جوش کنید و بزارید داخل فر طبقه پایین فر تا خمیر سریعتر عمل بیاد.
حالا روی میز کار مقداری ارد بپاشید و خمیر رو بزارید روی میز و  11-12 قسمت مساوی تقسیم کنید .
قالب را  حاضر کنید و داخلش رو ارد بپاشید همه خمیر ها رو سعی کنید به یک اندازه گرد کنید .
و بعد هر کدوم از خمیر ها رو بردارید و پهن کنید و داخلش مقداری پنیر خامه ای بزارید و دوباره خمیر رو گوله کنید و گرد کنید و داخل قالب بچینید .
بعد از تمام شدن همه خمیر ها روی قالب رو سلفون بکشید و بزارید دوباره خمیرها ور بیان و حجمشون 2 برابر بشه . و بعد بزارید داخل فر که از قبل روی 180درجه سانتیگراد روشن کرده بودید به مدت 20 دقیقه  بعد از قالب خارج کنید و بزارید کمی خنک شوند
بازگشت