آموزش طراحی سایت کیک شکلاتی با کرم موکا » آشـــپزی به سبـــک الی

 

کیک شکلاتی با کرم موکا

 

مواد لازم :
آرد 2لیوان
شکر 1و1سوم لیوان
کره 185گرم
شیر شیر 1لیوان
نسکافه (پودر) 1قاشق چایخوری
پودر کاکائو 4قاشق غذاخوری
تخم مرغ تخم مرغ 3عدد
بیکینگ پودر 2قاشق چایخوری
نمک 1هشتم قاشق چایخوری

 مواد کرم موکا :
 کره 200گرم
آرد 5قاشق غذاخوری
خامه نصف لیوان
شیر شیر نصف لیوان
پودر قند 2لیوان
نسکافه (پودر) 4قاشق غذاخوری
پودر کاکائو 2قاشق غذاخوری
توت فرنگی (برای تزیین) به میزان لازم
شکلات (برای تزیین(تخته ای)) به میزان لازم

کیک شکلاتی با کرم موکا

 

طرز تهیه : 
ابتدا فر را روشن کنید تا گاملا داغ شود(دمای 180تا200درجه سانتی گراد).کره و تخم مرغ را نیز در دمای اتاق قرار دهید تا گرم شوند.داخل ظرفی کره نرم شده و شکر را مخلوط کرده و با همزن یکنواخت کنید و یک عدد تخم مرغ را افزوده و 1دقیقه با همزن به خوبی بزنید و بعد تخم مرغهای بعدی را اضافه کنید و به همین ترتیب به ازای اضافه کردن هر تخم مرغ 1دقیقه مخلوط را بزنید تا یکنواخت شود.
آرد،بیکینگ پودر،نمک،پودر کاکائو و پودر نسکافه را با هم مخلوط کرده و 2بار الک کنید تا یکنواخت شده و هوا بخورند.شیر را بجوشانید و اجازه دهید کاملا ولرم شود سپس آن را کم کم به مواد اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید.مخلوط آرد را نیز کم کم روی مایه الک کنید (هر بار کمی آرد ریخته و مخلوط کنید و بعد کمی شیر اضافه کرده و مجدد مخلوط کنید).
داخل قالب مورد نظر کاغذ روغنی انداخته و مواد را داخل آن بریزید و به مدت یک ساعت داخل فر بپزید.وقتی کیک کاملا پخت آن را داخل یخچال قرار دهید تا به خوبی سرد شود.
 

کیک شکلاتی با کرم موکا

 

کیک شکلاتی با کرم موکا

 

کیک شکلاتی با کرم موکا

 

کیک شکلاتی با کرم موکا

 

کیک شکلاتی با کرم موکا

 طرز تهیه کرم موکا:
ابتدا آرد را 2بار الک کنید و بعد شیر را کم کم به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید.خامه و پودر کاکائو را نیز به مواد افزوده و آنها را با همزن یکنواخت کنید.مواد را داخل ظرفی مناسب ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا کاملا غلیظ شود(نیازی به جوش آمدن نیست).وقتی مایه غلیظ شد آن را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود.
کره نرم شده در دمای اتاق را 2 دقیقه با همزن بزنید سپس پودر قند و پودر نسکافه را اضافه کنید و مجدد بزنید تا سبک شود ، مخلوط کره را به مخلوط خامه ای که خنک شده است اضافه کنید و مخلوط کنید تا کرم موکا یکدست شود.کرم را به مدت 15تا20دقیقه داخل یخچال قرار دهید.
شکلات تخته ای را آب کرده و تعدادی توت فرنگی را به آن آغشته کنید.
بعد از خنک شدن کرم و کیک،کیک را به 2قسمت تقسیم کرده و داخل و روی آن را با کرم موکا . شکلات تخته ای آب شده پوشش دهید و بعد با توت فرنگی شکلاتی تزیین کنید.

بازگشت
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.