تفاوت انواع پاستا

 


پاستا (به ایتالیایی: Pasta) به معنی خمیر، یک اصطلاح عمومی برای گونه‌های مختلف ایتالیایی رشته فرنگی (نودل)است. وچنین معروفه که پاستا به دست مارکوپولوی جهان گرد در سال 1292 از چین به ایتالیا ونیز رفته و در انجا بومی شده ولی ظاهرا تحقیقات تاریخی این حدس را تایید نمی کنه.
پاستا حدوداً به ۳۵۰ شکل مختلف موجود است که هر کدام نام خاصی دارند.
چند شکل معروف پاستا اسپاگتی (استوانه‌ای باریک توپر)، ماکارونی (استوانه‌ای تو خالی یا لوله‌ای)، فوسیلی و لازانیا (به صورت ورقه‌ای) هستند.
در ایران گاه واژه ماکارونی به صورت گسترده برای اسپاگتی و ماکارونی و غیره به کار می‌رود.
اسپاگتی و ماکارونی هر دو از یک نوع آرد سمولینا ساخته میشوند و تنها تفاوتشان در اینه که در اسپاگتی خمیر را به شکل رشته های دراز در می آورند ولی در ماکارونی به شکلهای دیگر.
و اما یه نکته در مورد پخت پاستا، در ایتالیا پاستا را کمی سفت از آب در می اورند و این کیفیت را "آل دنته" (al dente، به معنای دندان گیر) می نامند.
علاقه مردم ایتالیا به پاستای دندان گیر همانند علاقه ما ایرانیها به برنج دان و قد کشیده است.
و اون طرز پخت را که ما دوست داریم " آل فورنو" میگویند که بعد از جوشیدن پاستا آن را میپزیم به این شیوه دبل کوکینگ هم میگویند.
بازگشت
بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد را وارد کنید: *
افزودن