آموزش طراحی سایت راویولی تره فرنگی و قارچ » آشـــپزی به سبـــک الی

» » راویولی تره فرنگی و قارچ

راویولی تره فرنگی و قارچ

 

 

راویولی تره فرنگی و قارچ

 

راویولی (به ایتالیایی: Ravioli) نوعی پاستای بالشتی‌شکل کوچک و مغزپُر ایتالیایی است که به صورت چهارگوش یا گرد تهیه شده و مواد گوناگونی همچون پنیر، گوشت یا سبزیجات، ترکیبات درون آن را تشکیل می‌دهند.

راویولی‌ها را برای خوردن ابتدا در آب‌جوش پخته، سپس آب‌کششان کرده بر رویشان خامه، پنیر و یا سس گوجه‌فرنگی می‌ریزند و ترکیب به‌دست آمده را می‌پزند.

تره فرنگی را دو نیم کرده و ریز خرد نمایید. قارچ ها را به چهار قسمت تقسیم کرده و باریک ورقه کنید. سیر را پوست کنده و ریز خرد کنید.
کره را داخل ماهیتابه داغ آب کنید و تره فرنگی، قارچ ها و سیر را با اندکی نمک و فلفل در آن سرخ کنید تا تره فرنگی و قارچ ها شروع به نرم شدن کنند.
با استفاده از سرکه سفید لعاب ته ماهیتابه را جمع کنید. به زبان دیگر، سرکه را به ماهیتابه بیافزایید تا همه ی چربی و رسوبات ته ماهیتابه را بلند کند. پختن را ادامه دهید تا زمانیکه ترکیبات دوباره خشک شوند. خامه را اضافه کنید. تکانی به آن دهید تا ترکیب شوند سپس به مخلفات اجازه دهید که به پختن روی حرارت ملایم ادامه دهند تا خامه برای سومین بار کاهش یابد. معمولاً حدود ۵ دقیقه زمان نیاز دارد. مخلوط را داخل کاسه ای بریزید تا سرد شده و به دمای محیط برسد. (اگر مخلوط را داغ توی خمیر بیرونی وانتان بریزید آنها شروع به پختن می کنند و شفته می شوند.)
تخم مرغ را بشکنید و بزنید. آرد پولنتا را روی میز کار یا تخته بپاشید و۱۶ خمیر وانتان را روی آن بخوابانید.
تمام سطح خمیرهای وانتان را با قلم مو به تخم مرغ آغشته کنید. یک قاشق چایخوری از مخلوط را در مرکز هر خمیر قرار دهید. از یک خمیر ونتون دیگر استفاده کنید تا یک سرپوش برای راویولی درست کنید و اطراف مخلفات را بفشارید به طوری که تا جای ممکن همه هوا از راویولی خارج گردد. از یک لیوان کوچک یا چیزی مشابه آن با محیطی اندکی بزرگ تر از برآمدگی مخلفات، به عنوان مهر استفاده کنید. مهر را روی خمیر رویی دور برآمدگی قرار دهید و روی خمیرها محکم فشار دهید تا آنها را به یک دیگر مهر کنید. یک قالب بیسکویت با محیطی اندکی بزرگتر از مهر را روی برآمدگی قرار داده و محکم فشار دهید. خمیر وانتان اضافه را جدا کنید. اگر وسیله مناسب دیگری برای این کار ندارید، قطعات را با فشار قسمت تخت سر چنگال مهر زنید، و خمیر اضافه را با چاقو ببرید.
اندکی نمک به یک قابلمه بزرگ آب جوش بیافزایید. (حداقل از ۳ لیتر آب استفاده کنید.) چهار تا هشت راویولی را هم زمان بپزید، به سایز قابلمه بستگی دارد، اما قابلمه را پر نکنید چون در غیر این صورت به هم می چسبند. اگر لازم بود راویولی ها را از هم جدا کنید با نوک یک قاشق چوبی به آنها ضربه ملایمی بزنید. مراقب باشید خرد نشوند. هنگامی که راویولی ها شناور شدند یعنی پخته اند.
نیمی از مخلوط باقیمانده را داخل ماهیتابه گرم کنید. هشت عدد راویولی را به ماهیتابه اضافه کرده و به مخلوط که اکنون سس شده است آنها را آغشته کنید.
این عمل را برای ظرف دوم هم تکرار کنید.با اندکی جعفری آن را تزئین نمایید.

 

 

مواد لازم:
•یک بسته خمیر وانتان
•یک عدد تره فرنگی
•300 گرم قارچ
•2 حبه سیر
•50 گرم کره
•300 میلی لیتر خامه پرچرب سفت
•چند قطره سرکه سفید (حدود ¼ فنجان)
•یک عدد تخم مرغ
•100 گرم آرد پولنتا
•چند شاخه جعفری برای تزئین

 منبع : سایت آشپزی ایران شف


بازگشت