» » معجزه قهوه برای پوست

معجزه قهوه برای پوست

 

 

-  تخم‌مرغ سرشار از مواد معدنی است و همیشه برای تقویت پوست توصیه شده. سفیده تخم‌مرغ به تنهایی می‌تواند یک کرم ضدچروک باشد یا نرم‌کننده مو یا مرطوب‌کننده صورت. می‌توانیم سفیده یک تخم‌مرغ را خوب هم بزنیم و روی یک‌بار به مدت ده دقیقه زیر چشم یا جاهایی از صورت بمالیم که چروک کمی دارند.
- مصری‌های باستان یک روش سنتی برای ساخت ماسک با تخم‌مرغ دارند که در بعضی از سالن‌های زیبایی هم معمول است؛ مخلوط یک تخم‌مرغ با نصف قاشق چایخوری نمک، یک قاشق چایخوری روغن زیتون و به همین اندازه شیر و عسل، معجونی می‌شود که باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. در نسخه اصلی مقداری آرد هم توصیه شده برای اینکه این ماده سفت شود و روی پوست بماند.
اسکراب قهوه برای بیدار شدن و انرژی گرفتن در یک روز بی حوصله-  قهوه هم انرژی می‌دهد و هم پوست را قوی می‌کند. دوست من همیشه توصیه می‌کند روزهای خواب‌آلود و بی‌حوصله را با معجونی از قهوه شروع کنم که به بدن و صورت می‌زنم. نتیجه تا الان برای من جالب بوده، حتی بوی قهوه زیر دوش آدم را بیدار می‌کند. یک فنجان قهوه  آسیاب‌شده را با یک‌چهارم شکر ارگانیک یا قهوه‌ای، یک هشتم فنجان روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه یا آب گریپ‌فروت، هم زده و آماده می‌کنیم. اما فرمولی که دوستم اختراع کرده و در این معجون می‌ریزد، کمی سفیدآب ساییده است که نقش سنباده را در کنار شکر دارد (اگر حساسیت دارید یا خوشتان نمی‌آید، این بخش را راحت حذف کنید). این مایع غلیظ را بعد از حمام روی پوست نیمه مرطوب می‌مالیم. اگر وقت داریم می‌توانیم بگذاریم این ماده روی پوست برای مدتی بماند و پوست را ماساژ دهیم و بعد با آب ولرم، آن را پاک کنیم. با این کار هم لایه‌برداری پوست داشته‌ایم و هم انرژی گرفته‌ایم و بیدار شده‌ایم. روز اول هفته کاری یا یک روز تعطیل که می‌خواهیم به خودمان حال بدهیم، به نظرم بهترین زمان برای امتحان این معجون است.
- اگر پوستی پر از جوش داریم، یک قاشق غذاخوری آب لیموترش طبیعی، سه قاشق ماست ساده و طبیعی، چهار قاشق غذاخوری عسل و یک سفیده تخم‌مرغ را مخلوط می‌کنیم. روی پوست می‌مالیم و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد تمیزش می‌کنیم.
شکر و نمک-  شکر و نمک از ترکیب‌های ثابت در بعضی از مواد برای لایه‌برداری پوست است که به آن اسکراب می‌گویند. این دو ماده می‌توانند به از بین بردن سلول‌های مرده و نفس‌کشیدن پوست کمک کند. یک فنجان شکر ارگانیک (قهوه‌ای بهتر است) با نمک دریا (دانه‌های ریزی داشته باشد که پوست آسیب نبیند) همراه با روغنی که با صورت مهربان باشد مثل روغن نارگیل، زیتون یا بادام به اضافه چند قطره آب پرتقال را مخلوط می‌کنیم. از این محلول می‌توانیم برای صورت یا بدن استفاده کنیم و بگذاریم بیست دقیقه بماند.
-  ماست طبیعی و ساده یکی از بهترین و راحت‌ترین ماسک‌ها برای صورت است که به پوسته‌ پوسته شدن، ترمیم و بازگرداندن رطوبت کمک می‌کند. ماست کاملا ترکیب ماست و عسل یا هر کدام به تنهایی، یک ماسک مناسب برای صورتطبیعی (ارگانیک و بدون شکر و هیچ افزودنی) برای بیست دقیقه تا نیم ساعت روی صورت در یک روز گرم، بهترین راه کمک به پوست است. این همان ماسکی است که با تصویر آدم‌هایی که دو حلقه خیار هم با آن روی چشم‌هایشان می‌گذارند.
- عسل راه مناسب برای بازگرداندن رطوبت به پوست خشک است. ضدالتهاب و ضدقارچ هم هست و برای کم‌شدن جوش‌های صورت مناسب است. عسل کاملا طبیعی را به شکل یک لایه کاملا نازک روی پوست می‌مالیم و ۱۵ تا ۲۵ دقیقه صبر می‌کنیم. مخلوط عسل و ماست به میزان مساوی هم یک راه درمان جوش و لطافت پوست است.
- اگر جوش سرسیاه داریم و اهل بازی با آن هستیم و تا خشک نشود، رهایش نمی‌کنیم، بهترین کار مالیدن یک برش لیمو با لیمو و عسل راه مناسب برای از بین بردن جوش صورتیک قاشق عسل روی آن است. چندبار که این کار را بکنیم، جوش از بین می‌رود.
بیشتر این مواد اگر طبیعی یا ارگانیک باشند، دو تا سه روز سالم می‌مانند. می‌توانیم میزان کمی از آنها را در یک شیشه تمیز دربسته بریزیم و سریع استفاده کنیم و بعد دوباره درست کنیم.
قبل از مصرف این مواد، پوست باید کاملا تمیز باشد. اگر حوصله  و وقت داریم و قبلش یک بخور با آب‌جوش بدهیم، نتیجه بهتر هم می‌شود.


بازگشت