آموزش طراحی سایت کوکو کلم بروکلی » آشـــپزی به سبـــک الی

 

کوکو کلم بروکلی

 

مواد لازم:
    یک بوته متوسط کلم بروکُلی
    یک تخم‌مرغ بزرگ
    نصف پیمانه آرد همه‌کاره
    یک سوم پیمانه پنیر پارمیژان رنده شده
    یک حبه سیر له‌ شده
    روغن زیتون برای سرخ کردن
    نمک و فلفل
 

 

طرز تهیه:
گل‌های کلم بروکلی را با کارد جدا می‌کنیم و بعد از شستن، بخارپز می‌کنیم. تاکید می‌شود که بخارپز کردن، بهترین راه پختن سبزیجات، بدون از بین بردن شدید ویتامین‌هاست. اما بعضی‌ها روش ساده‌تر یعنی پختن را انتخاب می‌کنند، برای پختن سبزیجات و این کلم موردنظر، بهتر است هیچ آبی در قابلمه یا ظرف آن نریزیم و بگذاریم در کمترین زمان با آب خودش بپزد. بعد از پختن یا بخارپز شدن این کلم‌ها، باید آنها را ریز کنیم.
• در یک کاسه بزرگ، تخم‌مرغ را می‌شکنیم. آرد، پنیر رنده شده، سیر له شده  و نمک و فلفل (و هر ادویه‌ای که دوست داریم) را اضافه می‌کنیم.
کلم بروکلی پخته له یا خرد شده را هم به این مواد اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم. مواد باید دقیقا مثل مواد کوکو، خودش را بگیرد. برای مزه‌دارتر شدن این غذا می‌توانیم زنجبیل تازه رنده و تره تازه خردشده هم اضافه کنیم.
• روغن زیتون را به اندازه مناسب در یک تابه تفلون گود می‌ریزیم و بعداز داغ شدن‌، به اندازه دو تا سه قاشق از این مواد را یک‌جا در روغن سرخ می‌کنیم. بعد از آماده شدن یک‌طرف آن را برمی‌گردانیم.

 

• اگر می‌خواهیم روغن آن را بگیریم بهتر است آنها را بعداز سرخ شدن، روی کاغذ شیرینی‌پزی بگذاریم تا خشک شود.
• برای اینکه مزه این کوکو بهتر شود، کمی ماست را با آب لیموی تازه و آویشن و نمک مخلوط می‌کنیم و به عنوان سس، کنار غذا سرو می‌کنیم. گوجه فرنگی و خیارشور و کمی زیتون تازه هم از تجربه‌های عالی کنار این کوکوی کلمی است

بازگشت